Informatyczna obsługa firm

Oferujemy symetryczne łącza IP dla małych i dużych firm, transmisję danych L2 między oddziałami, transmisję L2 do węzłów wymiany ruchu w Warszawie i Katowicach, Stałe publiczne adresacje IP, Obsługę na podstawie indywidualnych ustaleń SLA. Dostarczamy łącza zapasowe o różnych konfiguracjach.

Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw w zakresie kompleksowej obsługi informatycznej sprzętu, oprogramowania i procesów w firmie.

Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania.

Utrzymujemy i rozwijamy strukturę IT:

  • serwery,
  • routery,
  • sieci LAN, WAN, WLAN,
  • centrale głosowe,
  • drukarki, kserokopiarki i inne urządzenia.

W zakresie obsług informatycznej oferujemy naszym klientom utrzymanie serwerów bazodanowych. Wykonujemy systematyczne kopie danych, czuwamy nad polityką bezpieczeństwa, utrzymujemy aktualne bazy antywirusowe. Zarządzamy także kontami użytkowników, umożliwiamy także lokalną i zdalną kontrolę dostępu do serwera i baz danych. Aktualizujemy oprogramowanie w firmie.

Zajmujemy się bieżącą konserwacją sprzętu, a także – w razie, gdy zajdzie taka konieczność, dokonujemy niezbędnych napraw. Służymy konsultacjami w zakresie nowych rozwiązań technicznych, które można stosować na użytkowanym sprzęcie lub w systemie.

 

Monitoring

Oferujemy profesjonalny montaż monitoringu dla domu i firmy.

Wiele lat doświadczenia i dziesiątki realizacji czyni nas ekspertami w tej dziedzinie.

Stosujemy sprawdzony system, który podnosi bezpieczeństwo ludzi, urządzeń, zabudowań i terenu. Starannie dobrane parametry dają komfort korzystania z funkcji monitoringu.

Na monitoring składają się m.in.:

  • cyfrowa rejestracja obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych,
  • rejestracja w trybie ciągłym lub z detektorem ruchu,
  • możliwość zliczania obiektów (np. przejeżdżających samochodów),
  • wykrywanie pozostawionych przedmiotów (np. walizka, torba, pakunek),
  • współpraca z systemami alarmowymi.

 

Internet dla firm

Oferujemy usługi symetrycznego dostępu do sieci charakteryzujące się doskonałymi parametrami technicznymi, wysoką niezawodnością i jakością, np. 100/100 Mb/s, 1000/1000 Mb/s i 10/10 Gb/s lub przepustowości niesymetryczne dla mniejszych firm, np. 100/30 Mb/s, 200/50 Mb/s, 300/100 Mb/s – dostosowane do potrzeb klienta i sposobu wykorzystywania internetu w firmie.

Naszym klientom zapewniamy również atrakcyjne cenowo i niezawodne usługi stacjonarnej telefonii cyfrowej opartej na łączach internetowych, co pozwala optymalizować koszty w przedsiębiorstwie.

 

Inteligentna firma i inteligentny dom

System inteligentnego budynku – domu mieszkalnego lub siedziby firmy – jest kompleksowym rozwiązaniem, którego celem jest oszczędność wynikająca z minimalizacji kosztów zużycia mediów (woda, prąd), jak również bezpieczeństwo.

System ten umożliwia sterowanie oświetleniem, wspomaga również sprawne zarządzanie zużyciem energii elektrycznej, zarządzanie ciepłem (ogrzewanie, klimatyzacja) oraz wodą. Inteligentny budynek to również system bezpieczeństwa (przeciwpożarowego, antywłamaniowego, dostępu niepożądanych osób itd.).

Moduł zapewniający optymalizację zużycia mediów wspomaga sprawne zarządzanie zużyciem energii elektrycznej, zarządzanie ciepłem – warunkami klimatycznymi (ogrzewanie, klimatyzacja) oraz wodą (odcięcie wody w zbiorników, gdzie zlokalizowany jest wyciek, lub które nie powinny w danej chwili pracować – np. w pustej łazience czy toalecie).

System zaprogramowany według naszej technologii odpowiada na konkretne potrzeby użytkowników. Umożliwia on raportowanie oraz kontrolę nad parametrami zużycia wody, energii cieplnej i elektrycznej. Na podstawie tych informacji możliwe jest np. wykonanie raportu o stanie poboru prądu dla wybranego okresu, co jest istotne przy wykonywaniu audytów efektywności energetycznej.

Z kolei ważną cechą systemu bezpieczeństwa jest równoległa praca modułu bezpieczeństwa przeciwpożarowego z systemem kontroli stref dostępu (z centralkami alarmowymi i czujkami ruchu, otwarcia drzwi). Dodatkowo posiada możliwość zaprogramowania działań w przypadku wykrycia danego rodzaju zagrożenia, np. w przypadku zalania następuje odcięcie dopływu wody, w przypadku pożaru – system wyłącza dopływ energii elektrycznej, uruchamia oddymianie i automatycznie wzywa służby ratunkowe.

Wszystkie proponowane przez nas rozwiązania inteligentnej firmy czy domu budujemy w oparciu o nowoczesne rozwiązania bezprzewodowe FIBARO.

 

Alarmy

Naszym klientom proponujemy dedykowane rozwiązania alarmowe zabezpieczające teren przedsiębiorstwa przed niepożądanym wtargnięciem i kradzieżami.

Usługa każdorazowo jest projektowana z uwzględnieniem potrzeb klientów, rozmiarów monitorowanego terenu, ilości punktów w firmie objętych szczególną ochroną itp.

System alarmowy Zapnetu może być zintegrowany z monitoringiem wizyjnym.

 

Hotspoty dla firm i instytucji

Naszym partnerom oferujemy możliwość instalacji hot spotów, które zapewniają bezprzewodowy dostępu do internetu dla klientów firm czy instytucji, m.in. w urzędach, placówkach bankowych, w restauracjach, hotelach czy biurach.

Przy realizacji usługi bezprzewodowego, publicznego dostępu do internetu bazujemy na zaawansowanych i sprawdzonych przez nas rozwiązaniach.

Funkcjonują one z powodzeniem u naszych klientów. Sami również utrzymujemy dwa publiczne hotspoty – na Rynku w Odolanowie i w centrum Raszkowa.